Coco (RECENZJA)

admin Listopad 8, 2018 Wyświetlenia 612

Disney i Pixar dały z siebie to co najlepsze tworząc bajkę „Coco”.

"Coco" - ehq.pl

Jest to film nie tylko dla dzieci, dorośli też będą się dobrze bawić. Śmiało można powiedzieć, że przebija nie jeden film fabularny.

Jest to historia młodego Miguela, będącego potomkiem meksykańskiej rodziny. Chłopiec ten chce zrobić karierę muzyczną, podobnie jego idol Ernesto de la Cruz, zrywając tym samym z rodzinną tradycją, jaką jest zawód szewca. To samo zrobił jego prapradziadek, który opuścił rodzinny dom, niestety łamiąc w ten sposób serce własnej żony oraz ich córki, czyli tytułowej Coco. Od tamtego czasu, muzyka w tej rodzinie jest kompletnie zakazana.

Mimo to Miguel ma zamiar zrealizować swoje marzenie.

W dzień Dia de los Muertos (święto zmarłych), gdy próbuje ukraść gitarę de la Cruza, nasz bohater dostaje się do świata zmarłych. W tym dniu również zmarli mogą podróżować do naszego świata i spędzać czas ze swoimi bliskimi, pozostając jednak niewidocznymi dla żyjących.

"Coco" - ehq.pl

Miguel chcąc wykorzystać ten szczególny dzień, stara się dotrzeć do ducha de la Cruza, by ten uczynił go podobnym artystą, jakim sam był za życia. Jednak będąc w Krainie Zmarłych, spotyka również swoich przodków.

W tym momencie rysuje się przed widzem główne pytanie co wygra, więzi rodzinne, czy wspaniała kariera muzyczna?

Od tej pory scenariusz filmu robi się nieprzewidywalny i pełen zwrotów akcji, widz do końca nie wie jak potoczy się historia głównego bohatera, a zakończenie filmu będzie niemałym zaskoczeniem.

Co fajne w tej opowieści, to mimo że ciągle jesteśmy zaskakiwani czymś nowym, to fabuła filmu pozostaje jasna i zrozumiała dla wszystkich. Nie ma mowy o zagubieniu się w niej. Wspólnie z naszym bohaterem, co chwilę przechodzimy przez wspaniałą i zagadkową przygodę.

"Coco" - ehq.pl

„Coco” to też zręczna gra na emocjach widza.

Gagi są naprawdę śmieszne, ale też i momenty wzruszenia są bardzo silne. A wszystko to okraszone jest doskonałą grafiką od Pixar’a. Na prawdę to co zaprezentował Pixar, budzi absolutny podziw. Rozmach z jakim zostały skonstruowane niektóre kadry, to po prostu najwyższa liga.

"Coco" - ehq.pl

Nie da się ukryć że film ten nie przypadnie do gustu wszystkim, w końcu to kreskówka. Jeśli nie lubicie tego rodzaju kina, to oczywiście możecie się rozczarować. Jednak na zdecydowanej większości widzów (nie tylko dzieci), wywiera on ogromne wrażenie.

Zobacz cały film

Categories

Skomentuj

Twoje imię *
Wpisz imię które będzie widoczne w komentarzu
Email *
Twój adres e-mail nie będzie widoczny
Twoja strona www (opcjonalnie)