Anihilacja (RECENZJA)

admin Listopad 16, 2018 Wyświetlenia 292

Drużyna kobiet uzbrojona po zęby eksploruje obce rewiry, z których jak dotąd jeszcze nikt nie wrócił.

"Anihilacja" - ehq.pl

By odkryć przyczyny zaginięcia swoich poprzedników, będą musiały zmierzyć się z dziwnym stworami rodem z horroru. Część z nich przypłaci to życiem. 

Anihilacja to ciekawa opowieść z rodzaju science fiction, o wyprawie w nieznane i zgłębianiu problemów egzystencjalnych. Motywem napędzającym akcję filmu jest „coś” iskrzącego, kosmicznego pochodzenia, co wylądowało na Ziemi i ciągle się rozrasta. Do wnętrza tego iskrzącego „gościa” wybierają się coraz to kolejne ekipy, które nigdy stamtąd nie wracają.

"Anihilacja" - ehq.pl

To co się dzieje wewnątrz przechodzi ludzkie pojęcie. Następuje tam mieszanie DNA, przez co powstają całkiem nowe organizmy, które są ożywiane i uśmiercane. Wykreowana tam zostaje duża różnorodność gatunków, a wszystko przepełnione jest bajkowymi kolorami. Od strony wizerunkowej, wygląda to wszystko naprawdę fenomenalnie, śmiało można robić porównanie z Avatarem.

"Anihilacja" - ehq.pl

Film ten nie jest typowym hollywoodzkim hitem, który można obejrzeć jednym tchem podjadając popcorn. Rozmowy między bohaterkami i ich rozterki są interesujące i dają do myślenia. A dosyć wolne tempo filmu, oraz pojawiające się pytanie za pytaniem, angażują widza do samodzielnego przewidywania kolejnych elementów całej układanki. Dostając jedną odpowiedź, od razu nasuwają się kolejne refleksje do rozważenia.

"Anihilacja" - ehq.pl

Główną bohaterką filmu jest Lena (Natalie Portman), która jest postacią bardzo zagadkową. Mimo że jest naukowcem i wykładowcą akademickim, to potrafi wspaniale posługiwać się bronią. Czasem bywa zagubiona i pogrążona w żalu, innym razem bojowa i gotowa na wyzwania. Niestety jej koleżanki pozostają postaciami bezbarwnymi, z którymi widz nie będzie miał okazji bliżej się zapoznać.

"Anihilacja" - ehq.pl

Dużym plusem filmu jest doskonała muzyka. Tworzy ona wyjątkowy nastrój, w którym dochodzi do spotkania dwóch różnych światów, a także wyrażenia doniosłości całego wydarzenia. Dodatkowy dreszczyk emocji zapewniony.

Podsumowując, film niesie w sobie pewne przesłanie, że człowiek w swej naturze nie potrafi zbyt długo żyć w szczęśliwej i spokojnej atmosferze. Podświadomie zawsze będzie dążył do zakłócenia jej i konfrontacji, a tym samym do samozagłady.

Zobacz cały film

Categories

Skomentuj

Twoje imię *
Wpisz imię które będzie widoczne w komentarzu
Email *
Twój adres e-mail nie będzie widoczny
Twoja strona www (opcjonalnie)